Pierwsza wizyta
Pamiętaj o dobrym nastawieniu
Nie jedz min. 3h przed wizytą u dietetyka
Cenną informacją dla dietetyka będzie przygotowany dzienniczek żywieniowy, składający się ze spisu zjedzonych potraw i produktów z ostatnich 2-3 dni. Uwzględnij gramaturę produktów (wystarczy w miarach domowych, np. 1 łyżka, średnia sztuka itd.), a także pory spożywania posiłków.
Dobrze prowadzony dzienniczek żywieniowy zawiera informacje:
Pobudka 7:00
Śniadanie 10:30
Przekąska 14:00
Obiad 17:00
Zaśnięcie 23:00
Wybierając się do dietetyka, pamiętaj że to osoba, która ma za zadanie Ci pomóc. Bardzo ważne jest, aby być w miarę możliwości otwartym podczas wizyty u dietetyka i powiedzieć o swoich wszystkich problemach zdrowotnych, dolegliwościach, oczekiwaniach. Dzięki temu Twój cel będzie osiągalny, a współpraca będzie miała większe szanse powodzenia.
Do analizy masy i składu ciała trzeba się dobrze przygotować. Najlepiej jest być na czczo lub 3 h po ostatnim posiłku. Do analizy dobrze jest podchodzić na pusty pęcherz. W dniu pomiaru nie powinno być treningu. Pomiar wykonywany jest na boso, dlatego nie należy zakładać rajstop/długich skarpet. Przeciwwskazania do wykonywania pomiarów metodą bioimpedancji to ciąża, padaczka oraz wszczepiony rozrusznik serca.
Nawigacja
Znany Lekarz